W OBRONIE SUMIENIA
"Klauzula sumienia nie jest przywilejem. Nie można zmuszać lekarza do realizacji świadczeń niezgodnych z jego przekonaniami, z jego systemem wartości"
PODPISZ PETYCJĘ
fot. Adrian Grycuk, Wikipedia Commons
POLEĆ ZNAJOMEMU
Pomóż nam ocalić dobre imię profesora Bogdana Chazan i umocnić ochronę sumienia w Polsce. Wyślij e-mail do przyjaciela i zachęć go do podpisania petycji.
captcha
Twoi znajomi otrzymają e-mail o treści:

Drogi Przyjacielu,

Kilkanaście miesięcy temu ze stanowiska dyrektora Szpitala św. Rodziny w Warszawie został zwolniony prof. Bogdan Chazan, wybitny ginekolog i położnik. Jako człowiek sumienia nie dopuścił do zabicia dziecka u którego wykryto w fazie prenatalnej ciężkie uszkodzenia. Zamiast aborcji, rodzicom dziecka oferował pomoc i opiekę. Niestety, taka postawa spowodowała furię środowisk lewicowych i feministycznych. Na głowę Profesora posypały się bezpodstawne oskarżenia i szykany, ze zwolnieniem z pracy włącznie.

Ostatnie tygodnie przyniosły kolejną falę działań mających na celu zdyskredytowanie Profesora a nawet odebranie mu prawa do wykonywania zawodu! Nie możemy pozwolić na kontynuowanie tej kampanii oszczerstw. Jeżeli nie zapobiegniemy dzisiaj atakom na lekarzy za obronę sumienia, już wkrótce możemy obudzić się w kraju w którym będzie panował przymus uśmiercania chorych i kalekich dzieci. Musimy obronić klauzulę sumienia!

Dlatego proszę Cię o złożenie podpisu pod petycją w obronie Profesora Bogdana Chazana i prawa lekarzy do kierowania się sumieniem. Niech przysięga Hipokratesa którą składają lekarze, będzie nadal w Polsce wyznacznikiem ich podejścia do ochrony każdego ludzkiego życia!

Podpisz petycję: www.wobroniesumienia.pl

Z pozdrowieniami

Polityka prywatności | Polityka cookies | Regulamin serwisu